DİJİTAL PAZARLAMA

TASARIM . YÖNETİM . MODELLEME

NEDİR


Tüketicilere ulaşmak için dijital kanalları kullanarak ürün veya hizmetlerin pazarlanmasıdır. Temel amaç, markaları çeşitli dijital medya biçimleriyle tanıtmaktır.

Dijital pazarlama; mobil uygulamalarını, web sitelerini, sosyal medya pazarlamasını, görüntülü reklamcılığı, arama motoru pazarlamasını ve diğer dijital medya biçimlerini, hatta internet pazarlamasının ötesine geçerek internet kullanımını gerektirmeyen (çevrim dışı) kanalları da içerir.

Bu çevrimiçi ve çevrim dışı medya kanallarını kullanan dijital pazarlama, şirketlerin malları, hizmetleri ve markaları onayladıkları yöntemdir. Tüketiciler, ürünleri araştırmak için büyük ölçüde dijital araçlara güvenir: Örneğin, Think with Google pazarlama analizleri, tüketicilerin %48'inin sorgularını arama motorlarında başlattığını, %33'ünün marka web sitelerine ve %26'sının mobil uygulamalarda arama yaptığını tespit etti.

Modern dijital pazarlama, pazarlamacıların markalarını dahil etmek zorunda oldukları muazzam bir kanal sistemi olsa da, çevrimiçi reklamcılık tek başına kanallardan çok daha karmaşıktır. Pazarlamacılar, dijital pazarlamanın gerçek potansiyeline ulaşmak için, günümüzün geniş ve karmaşık kanallar arası dünyasını derinlemesine araştırmalı ve etkileşim pazarlaması yoluyla etki yaratan stratejileri keşfetmelidir.

Web Sitesi TASARIM / GELİŞTİRME / SEO

Tasarım

Dijital Pazarlama Tasarımı, görsellerin ve bilgilendirici içeriğin oluşturulmasına dayanır. Farklı cihazlar, arama motorları ve kullanıcı deneyimi için optimize edilmiş web sitesi tasarımından, temel sosyal ağlarda medya varlığı geliştirmeye kadar tüm dijital pazarlama öğelerinin tasarımını içerir.

Pazarlama yönetimi ve tasarım, ancak iyi entegre edildiğinde performans gösterir. Pazarlama yönetimi için tasarım tamamlayıcıdır ve görselleştirme tüketicilerle empati kurulmasını sağlar. Farklı kültürler, diller ve prosedürler yerelleştirme uygulamalarıyla birer avantaja dönüştürülebilir.

Sosyal Medya VARLIK / İTİBAR / YÖNETİM

Yönetim

Dijital Pazarlama Yönetimi, mevcut tüm dijital pazarlama kanallarında bir markayı, ürünleri veya hizmetleri tanıtmak için dijital pazarlama kampanyası (Google Reklamları, Facebook Reklamları gibi ücretli reklam yatırımları dahil) planlamak ve yürütmektir.

Etkili bir pazarlama yönetimi, kampanya performans değerlendirmesini destekleyen yeni araştırma yöntemleri geliştirmeyi gerektirir. Bu nedenle ofisimiz, "çok aşamalı performans modelleme" yerine çok katmanlı performans modelleme metodu ile doğru hedef kitle, doğru içerik ve doğru dağıtım stratejileri uygulamaktadır.

ARAŞTIRMA MAKALESİ (BU SUNUCU)

ARAŞTIRMA MAKALESİ (DIŞ KAYNAK)

HİZMETLER


Web Sitesi Tasarım / Geliştirme / SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), SEM (Arama Motoru Pazarlama), Sosyal Medya Varlık / İtibar / Yönetim, SMM (Sosyal Medya Pazarlama), Yerelleştirme, Hosting, Dijital Yayın, Analiz, Google Ads, Google Marketing Platform, Google Ad Manager.

ETİKETLER


#dijitalpazarlama #çevrimiçi #çevrimdışı #websitesi #websitesitasarım #websitesigeliştirme #mobil #responsive #aramamotoru #seo #sosyalmedya #sosyalmedyavarlık #sosyalmedyaitibar #sosyalmedyayönetim #itibaryönetimi #facebook #instagram #linkedin #twitter #youtube #google #danışmanlık #tasarım #uygulama #destek #yerelleştirme #hosting #dijitalyayın #analiz #ulusal #uluslararası #adobe #marketo #marketoengage #google #googleads #googlemarketingplatform #googleadmanager
Daha fazla bilgi almak veya
Yıldızlarımıza Katılmak İçin
Bize Ulaşın