MARKA ve KİMLİK

TASARIM . GELİŞTİRME . YÖNETİM

NEDİR


Basitçe ifade etmek gerekirse marka (markalaşma), başkalarının; siz, şirketiniz, ürününüz veya hizmetiniz hakkında düşündüğü şeydir. Kimlik (görsel kimlik / kurumsal kimlik) ise, logonuzdan renk seçimlerinize ve çok daha fazlasına kadar markanızın neye benzediğidir.

Hem büyük hem de küçük şirketler için markalaşma, tüm pazarlama faaliyetlerinin merkezinde olmalıdır. Bu prensibi takip etmek için stratejik bir marka yönetimi sürecinin geliştirilmesi, markanızın hedef kitlenize her zaman doğru bir şekilde tasvir edilmesini sağlayacaktır.

Başarılı bir marka şans eseri oluşmaz: Bir markayı geliştirmek için bir dizi eylem almak ve zaman içinde kimliğini yönlendirmek ve güçlendirmek için bir dizi özellik ile desteklemek gerekir. Bu nedenle, bir marka oluşturmak başarılı olmak isteyen herhangi bir işletme için zaruridir; aynı şekilde markayı sürdürmek ve tüketici davranışı değiştikçe alakalı kalmasını sağlamak gerekir.

Müşteri ilgisi için rekabet eden şirketlerin oranı arttıkça, etkili marka yönetimi açık bir pazar farklılaştırıcısı haline gelir. Bu nedenle, stratejik markalaşma yoluyla benzersiz bir kimlik ve değer teklifi geliştirmek ciddi önem kazanır.

Marka Tasarım / Yönetim, ATL, BTL, PR

Marka

Markalaşma, insanların şirketinizle nasıl etkileşimde bulunmasını istediğinizi şekillendirmek için kullandığınız stratejidir. Vermek istediğiniz his ve iletmek istediğiniz mesajları içerir. Bu kavramlar, kimliğinizin stratejisini belirler.

Temelde birbirlerine bağlı olan markalaşma markanızın temelidir ve kimlik, marka stratejinizin görsel uygulamasıdır.

Unutmayın, markanız onu güçlendirecek bir marka stratejisi olmadan güçlü bir kimliğe sahip olamaz ve stratejik bir görsel kimlik olmadan başarılı bir markaya sahip olamazsınız.

Kurumsal Kimlik Tasarım

Kimlik

Kimlik, marka stratejinizin görsel uygulamasıdır. Görsel (kurumsal) kimlik, logonuzdan renk seçimlerinize ve çok daha fazlasına kadar markanın neye benzeyeceğini belirler.

Kimlik, markanızın özünde oluşturduğunuz stratejiye genel bakışı temel alan; markanın somut görünümüdür. Görsel olarak nasıl iletişim kurmak istediğinizi belirler ve Logo, Renk, Monogram, Yazıtipi, Slogan, Ton, Temsil, Kıyafet, Süreli/Süresiz Yayın, Model, Proje, Yol Haritası, Kılavuz gibi bileşenleri içerir.

HİZMETLER


Marka Tasarım / Yönetim, Kurumsal Kimlik Tasarım (Logo, Renk, Monogram, Yazıtipi, Slogan, Ton, Temsil, Kıyafet, Süreli / Süresiz Yayın, Model, Proje, Yol haritası, Kılavuz), ATL (Çizgi Altı), BTL (Çizgi Üstü), PR (Halkla İlişkiler).

ETİKETLER


#markavekimlik #marka #markayönetimi #branding #kurumsalkimlik #kimlik #identity #kurumsalkimliktasarımı #kurumsaltasarım #markalaşma #iletişim #strateji #atl #btl #pr #danışmanlık #tasarım #uygulama #destek #analiz #ulusal #uluslararası
Daha fazla bilgi almak veya
Yıldızlarımıza Katılmak İçin
Bize Ulaşın